2_1472888918.jpg

Kaş, Sakal, Bıyık ve Favori Ekimi

 

Kaşlarda seyrelme  veya bir bölgesinin tamamen dökülmesiyle oluşan eksikliği fue tekniğiyle arka ense bölgesi saçların uygun olanlarından alınarak  yeniden oluşturma i şlemi olarak tanımlanabilir. Saç ekimi operasyonuna büyük ölçüde benzerlik göstermektedir.

Kaş ekiminde hafif bir sedasyon ve bölgeya lokal anestezi uyguladıktan sonra önceden belirlenmiş  kaş şeklinin içini doldurmaya sıra gelir. Burada dikkat edilmesi gereken tamamen kaşın kıllarının deriyle yaptığı açıdır.ayrıca kaş kılları 3 yönlü olarak yerleşmiştir. Bu açı ve yöne sadık kalarak mikro slide ile açılan  kanallara  kökler yerleştirilir..yıkama ve bakımı saç ekiminden farklı değildir. Eğer tekrar bir sıklaştırma istenirse 15 gün sonra yapılabilir.

Saçlar kaşlara göre daha çabukuzadığından ilk yıl bunları kısaltmak gerekecek fakat zamanla ekilen saç ekildiği alanın karekterine kavuşarak fazla uzamayacaktır.

 

Sakal Bıyık Favori Ekimleri

 

Bazen kişilerin sakalında boş alanlar doğuştan veya sonradan oluşabilir. Bu alanlara mezoterapi ile tedavi denedikten sonra eğer istenen kıl çıkışı olmazsa saçlı deriden fue tekniğiyle saç alarak ekim yapılabilir.

Powered by Bilgeweb